ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ چیست?

ساخت ویدئو از محصولات یا خدمات و انتشار آن در رسانه های دیجیتال به منظور جذب مخاطب هدف و افزایش فروش را ویدئو مارکتینگ می گویند. روز به روز در حال پیشرفت و قدرتمندترشدن است و البته این پیشرفت مدیون قدرتمند شدن روز به روز پلتفرم‌های ویدیویی‌ هم می باشد. محتوای ویدیویی آنلاین با افزایش جهانی سرعت اینترنت و گذر از دوران دایل‌آپ، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های همه ی مردم دنیا شده است.

امروزه یوتیوب دومین وبسایت پربازدید جهان هست و در هر دقیقه بیشتر از ۵۰۰ ساعت محتوای ویدیویی داخل آن آپلود می‌شود. ویدیو مارکتینگ به یکی از روشهای تاثیرگذار بازاریابی تبدیل شده که در آن مخاطب توسط یک فیلم تبلیغاتی جذب خدمات یا محصولات برند شما می شود.

تولید محتوای ویدیویی

ویدیوها یکی از رسانه‌های محتوایی بسیار جذاب هستند که قابلیت انتشار در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها را برای شما فراهم می کنند.کاملا درست است که برای تولید ویدیوها نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری نسبت به محتوای نوشتاری داریم ولی به این نکته هم باید توجه کرد که ویدیوها محبوبیت بیشتری در بین مخاطبان دارند.

انواع ویدیوها در بازاریابی ویدیویی

• ویدیوهای برندینگ

ویدیوهای برندینگ معمولا در راستای کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ ساخته می‌شوند تا سطح چشم‌انداز، اهداف و خدمات برند را به مخاطبان معرفی کنند و هدف از آن ایجاد آگاهی از برند تا جذب کردن مخاطب هدف است.

• ویدیو تبلیغاتی

 ویدیوهایی هستند که هدف‌شان نمایش یک محصول یا خدمت جهت آگاه‌سازی و افزایش سرنخ است. ویدیوهای توضیحی و متقاعد کننده . این نوع ویدیوها به مخاطب کمک میکند تا این موضوع را که چرا باید از محصول یا خدمت شما استفاده کند و چه درد و نیازی را از او رفع خواهد کرد, را بهتر درک کند.

• ویدیوهای آموزشی، دمو و معرفی محصول

می‌توانند به عنوان یک روش آگاه‌سازی از محصول‌تان باشد به خصوص زمانی که محصولی جدید و منحصربه‌فرد را می خواهید عرضه کنید. در این شرایط مخاطب بیشتر با ذات کسب­‌وکار شما آشنا می‌شود و اعتماد سازی اولیه نیز صورت می گیرد.

• ویدیوهای توصیه‌ای

مخاطب شما متوجه می شود محصول شما چه مشکلی را رفع می‌کند. نشان دادن مشتری‌هایی که در حال استفاده از محصول شما هستند و از آن رضایت دارند, یکی از بهترین روش‌ها برای نمایش این موضوع است.

ویدئو مارکتینگ

انواع قالب‌های ویدیو مارکتینگ

ویدیو مصاحبه
ویدیو رویداد – وبینار
ویدیو لایو و پخش زنده
موشن‌گرافی و انیمیشن‌ها
استاپ موشن
ویدیوهای ۳۶۰ درجه
ویدیوهای تولیدی-تبلیغاتی

ویدئو مارکتینگ

مزایای ویدیو مارکتینگ

کاربران به وضوح با محصولات و خدمات شما آشنا می شوند و ویدئوها همیشه بیشتر به چشم مشتریان می آیند.

کاربران بسیاری از طریق موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی وارد وب سایت شما می شوند. زیرا خطوط پست الکترونیکی که حاوی کلمه ویدئو هستند باعث افزایش بازکردن صفحه و کلیک ها می شوند.

ویدئوها افزایش خرید مشتریان را به دنبال دارد و بعد از تماشای یک ویدئو، احتمال خرید مشتریان ۶۵% تا ۸۵% افزایش می یابد.

ویدئو به شما کمک می کند با مخاطبان خود بهتر و عمیقتر ارتباط برقرار کنید و اعتمادسازی خوبی صورت می گیرد. زیرا ویدئو همچون پلی است که شما را با آنچه که هستید و آنچه که واقعا می گویید, پیوند می دهد و به مخاطبتان این امکان را می دهد که برند شما را بهتر بشناسد.

بر سئو وب سایت تاثیرات مثبتی می گذارد ,باعث می شود به سایت شما لینک های زیادی داده شود. لایکها و اشتراک گذاریها را افزایش می دهد و در نتیجه می تواند رتبه بندی سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

علاقه به دیدن ویدئوی محصولات و خدمات در مشتریان بیشتر از خواندن توضیحات و محتواهای متنی است و بازاریابی ویدئویی معمولا می تواند بازدیدکنندگان جدیدی را هم به راحتی جذب کند.

فیلم ها باعث افزایش بقاء اطلاعات می شوند زیرا هنگامی که مخاطبان شما مطلبی را می شنوند و به همراه تصاویر مرتبط آن را می بینند, در طی روزهای آتی حدود نیمی از اطلاعات در خاطرشان خواهد ماند. این در حالی ست که اگر صرفا مطلبی را بخوانند یا فقط گوش دهند کمتر از ده درصد اطلاعات را در روزهای آتی به یاد خواهند آورد.

بسترهای انتشار ویدیوها

* نمایش ویدئو در رویدادها و نمایشگاه ها

* وب سایت های اشتراک گذاری ویدئو فارسی و انگلیسی مثل (آپارات، نماشا، یوتیوب و…)

* تبلیغات با ویدئو مدنظر در سایت های ویدئو مارکتینگ و برنامه های اینترنتی

* تبلیغات با ویدئو مدنظر در تلویزیون

* نمایش ویدئو به مشتریان در جلسات

* انتشار ویدئو در شبکه های اجتماعی همچون (اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و …)

جهت مشاورهویدئو مارکتینگ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

09120644766

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    × ارتباط با کارشناسان تی آرت