سئو و بهینه سازی سایت

سئو چیست؟

کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی موتور جستجو می‌باشد. سئو یا همان بهینه سازی موتو جستجو به معنی تغییر شرایط موتورهای جستجو به نحوی است که موتورهای جستجو به نفع یک سایت عمل کنند. این کار بعنی بهبود سئو سایت به بیشتر دیده شدن یک سایت کمک می‌کند و در نتیجه محتوای سایت در معرض دید مخاطبین بیشتری قرار خواهد گرفت. سئو مجموعه‌ای از فرآیندها و روش‌های برای تغییر استراتژی و عملکرد وب سایت‌ها در مواجهه با الگوریتم‌های موتورهای جستجو است. در حقیقت باید گفت که اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید باید در معرض دید باشد، و اگر می‌خواهید در معرض دید باشید، باید از سئو کمک بگیرید. در ادامه نکاتی را در مورد هزینه سئو سایت و همچنین آنالیز سئو سایت بیان می‌کنیم.a

سئو و بهینه سازی سایت
سئو و بهینه سازی سایت

اهمیت سئو

سئو فرآیند پیچیده‌ای است و نیاز به دانش و آموزش سئو سایت برای پیاده سازی دارد. موتورهای جستجو از یک الگوریتم ثابت پیروی نمی‌کنند و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را فریب داد. الگوریتم‌های رتبه بندی سایت‌ها به صورت مداوم تغییر می‌کنند و غیر قابل پیش بینی هستند. در زمینه‌ی آموزش سئو سایت باید اطلاعات در مورد الگوریتم‌های گوگل به صورت مداوم به روز رسانی شود. اهمیت سئو در توسعه‌ی کسب و کارها انکار نشدنی است. این تأثیر به صورتی که با قطعیت می‌توان گفت یک کسب و کار اینترنتی بدون صرف هزینه سئو سایت و انجام آنالیز سئو سایت شانسی برای موفقیت ندارد.

بهینه سازی رتبه سایت

همان طور که گفته شد هدف سئو بهینه سازی رتبه سایت و کمک به بیشتر دیده شدن آن است. یک کسب و کار اینترنتی قبل از هر کاری باید به بررسی سئو سایت بپردازد. به طور کلی آنالیز سئو سایت به افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران کمک می‌کند. هنگامی که یک کاربر یک کلمه‌ی کلیدی را در موتورهای جستجو سرچ می‌کند، نتایج مرتبط با کلمه‌ی کلیدی ذکر شده برای او نمایش داده می‌شود. در صورتی که یک سایت در ابتدای این نتایج نمایش داده شود، احتمال دیده شدن آن توسط کاربر به بیشترین مقدار خود می‌رسد. زمان و هزینه سئو سایت مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در روند بهینه سازی هستند. با توجه به روش‌های مورد استفاده و همچنین کلمات کلیدی هدف، سئو سایت ممکن است از چند روز تا چند ماه به طول بیانجامد تا نتیجه‌ی مطلوب کسب شود. در نظر داشته باشید گه سئو استاندارد علاوه بر این که یک فرآیند زمانبر است، نتایج آن نیز پایدار است و در دراز مدت باعث بهبود رتبه بندی سایت خواهد شد.تحقیقات نشان می‌دهند که سه جایگاه اول در صفحه جستجو 58.4 درصد کلیک‌ها را از آن خود می‌کنند. این درصد قابل توجهی است و به همین دلیل بسیاری از سایت‌ها تلاش می‌کنند که با صرف هزینه سئو سایت در کمترین زمان ممکن جزو سه نتیجه اول موتور جستجو باشند.

به صورت کلی می‌توان اهداف بهینه سازی سایت‌ها از نظر سئو را به صورت زیر دسته بندی کرد: قیمت سئو سایت

 • افزایش بازدید سایت

 • ایجاد برند

 • افزایش ترافیک سایت

 • افزایش فروش محصولات در نتیجه‌ی بازدید بیشتر

 • تبلیغات

سئو استاندارد چیست؟

سئو سایت چندین روش مختلف دارد که بهترین کار استفاده از روش‌های استاندارد است. با بررسی سئو سایت متوجه می‌شویم که روش‌های غیر استاندارد که به روش‌های سیاه نیز معوف هستند اگر چه ممکن است باعث فریب موتورهای جستجو در کوتاه مدت شوند، ولی در بلند مدت نتیجه معکوس خواهند داشت و حتی ممکن است منجر به جریمه و یا حذف کلی سایت از موتورهای جستجو شوند. به صورت کلی روش‌های سئو را می‌توان به چهار روش زیر تقسیم بندی کرد:

1- سئو درون صفحه (SEO On Page)

سئو درون صفحه، همان طور که از اسم آن پیداست، به محتوای داخل صفحه بستگی دارد. هر گونه تغییر در محتوا و مطالب روی صفحه بر نتایج موتورهای جستجو تأثیر به سزایی دارد. می‌توان گفت که سئو درون صفحه پایه و اساس سئو سایت است. به همین دلیل اهمیت آن از انواع دیگر روش‌های سئو بیشتر است . البته این به معنای کاربرد این روش به تنهایی نیست، اما در زمینه‌ی آموزش سئو سایت همیشه تأکید می‌شود که ابتدا باید سئو درون صفحه انجام شود و سپس با دیگر روش‌های سئو تکمیل شود.

2- سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

روش‌های سئو بیرون صفحه بر خلاف سئو درون صفحه که روی‌ آن‌ها کنترل کامل داشتید زیرا کاملا در اختیار شما بودند، تقریباً از دسترس شما خارج است. سئو بیرون صفحه شامل تمام تکنیک‌ها و روش‌هایی که می‌شود که خارج از وب سایت شما در حال انجام است ولی در عین حال به رتبه بندی سایت شما کمک می‌کند.

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال (Technical SEO) به مراحل بهینه سازی سایت برای ایندکس و خزش راحت‌تر موتورهای جستجو گفته می‌شود. مثل بهینه‌سازی کدها، ساخت نقشه‌ی سایت و…
این بخش از سئو به محتوا ارتباطی ندارد و به زیر ساخت وب‌سایت اهمیت می‌دهد. به همین دلیل است که نام تکنیکال یا فنی را برای آن انتخاب کرده‌اند.

 سئو کلاه – سفيد (White Hat) چیست؟

سئو کلاه – سفيد و یا به عبارتی سئو استاندارد به مجموعه‌ای از تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو پیروی مي‌کنند، اشاره دارد. در این روش نتایج به دست آمده پایدار بوده و در دراز مدت به بهبود جایگاه سایت شما در نتایج جستجو کمک می‌کنند.

 سئو کلاه – سیاه (Black Hat) چیست؟

اصطلاح سئو کلاه – سياه اشاره به مجموعه‌اي از کدها، روش‌ها و عملکردهای است که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالاتر در نتایج جستجو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان طور که پیشتر گفته شد علاوه بر غیر اخلاقی بودن، این روش‌ها ریسک جریمه و خارج شدن از فهرست موتورهای جستجو را دارد. که در این صورت تمام زحمات شما بر باد خواهد رفت. حتی در صورت موفقیت سئو کلاه – سیاه کاملاً موقتی است و نمی‌تواند در دراز مدت به سئو سایت کمک کند.

سئو خاکستری چیست؟

ترکیبی از سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است و در آن از تکنیک هایی استفاده می‌شود که مورد پذیرش و یا رد گوگل قرار نگرفته‌اند. نقش اصلی سئو کلاه خاکستری این است که معمولا تکنیک ها و روش هایی را به کار می‌برد که معتبر و استاندارد نیستند ولی محدودیتی هم برای استفاده از آن‌ها اعمال نشده است و این عمل به گونه‌‌ای انجام می‌شود که ریسک کمتری به همراه داشته و نتیجه‌ی منفی به بار نیاورد.

سئو سایت وردپرس

وردپرس یک قالب طراحی سایت است که به دلیل سادگی و کاربری آسان امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. در زمینه‌ی آموزش سئو سایت، نکاتی در مورد سئو سایت وردپرس وجود دارد که به بهبود جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو کمک زیادی می‌کند. اگر به دنیال راه اندازی یک سایت برای کسب و کار خود هستید سئو سایت وردپرس می‌تواند کمک به سزایی به موفقیت شما کند. قیمت سئو سایت

پلن های اجرایی سئو

سئو : پک حرفه‌ای

– تدوین استراتژی 7 روز کاری به طول می انجامد
– تحلیل وضعیت فعلی سایت شما
– تحلیل رقبا و بررسی استراتژی های آن
– شناسایی مشکلات کلی سئو سایت
– ارائه برنامه ساخت لندینگ پیج هدف
– تحقیق کلمات کلیدی اصلی و فرعی سایت
– ارائه برنامه برای استفاده از کلمات کلیدی
– ارائه برنامه تولید محتوای سایت
– ارائه برنامه بروز رسانی محتواهای سایت
– ارائه عبارات کلیدی 6 ماه اول محتواهای سایت
– ارائه برنامه تحلیل سرچ کنسول
– تعیین انکر تکست های اصلی سایت
– ارائه برنامه برای لینک سازی داخلی
– ارائه برنامه برای لینک سازی خارجی
– ارائه لیست سایت ها برای ساخت بک لینک
– ارائه برنامه چگونگی ساخت بک لینک
– ارائه برنامه ساخت و انتشار رپورتاژ
– ارائه لیست برترین سایت ها برای انتشار رپورتاژ
– انجام تمامی امور بالا با اصول و قوانین گوگل به صورت ماهانه

سئو : پک پیشرفته

– تدوین استراتژی 7 روز کاری به طول می انجامد
– تحلیل وضعیت فعلی سایت شما
– تحلیل رقبا و بررسی استراتژی های آن
– شناسایی مشکلات کلی سئو سایت
– ارائه برنامه ساخت لندینگ پیج هدف
– تحقیق کلمات کلیدی اصلی و فرعی سایت
– ارائه برنامه برای استفاده از کلمات کلیدی
– ارائه برنامه تولید محتوای سایت
– ارائه برنامه بروز رسانی محتواهای سایت
– ارائه عبارات کلیدی 6 ماه اول محتواهای سایت
– ارائه برنامه تحلیل سرچ کنسول
– تعیین انکر تکست های اصلی سایت
– ارائه برنامه برای لینک سازی داخلی
– ارائه برنامه برای لینک سازی خارجی
– ارائه لیست سایت ها برای ساخت بک لینک
– ارائه برنامه چگونگی ساخت بک لینک
– ارائه برنامه ساخت و انتشار رپورتاژ
– ارائه لیست برترین سایت ها برای انتشار رپورتاژ
– 6 ماه مشاوره و پیگیری روند انجام سئو سایت
– تحلیل ماهانه سرچ کنسول
– تولید و ارائه 5 رپورتاژ
– انجام تمامی امور بالا با اصول و قوانین گوگل به صورت ماهانه

پلن های پیشرفت و رشد سئو سایت

مشاوره SEO

– از ساعتی 200 هزار تومان
– مشاوره انتخاب صحیح کلمات
– مشاوره ساختار و سرعت سایت
– مشاوره نحوه محتوانویسی
– مشاوره روشهای لینک سازی
– مانیتورینگ در وبمستر و آنالیتیکس
– مشاوره بالا بردن نرخ مشتری
– مشاوره برای بالا بردن نرخ کلیک

انجام خدمات سئو

– از 3 میلیون تومان ماهانه
– سئو ساختاری صفحات
– سئو داخلی سایت
– سئو خارجی سایت
– ریپورتاژ آگهی
– تولید محتوا
– وبلاگ نویسی
– فعالیت در شبکه اجتماعی
– مدت زمان اجرا » 6 تا 9 ماه

تدوین استراتژی SEO

– 5 میلیون تومان
– هدف گذاری کلمات کلیدی ارزشمند
– تدوین استراتژی محتوای داخلی
– تدوین استراتژی لینک سازی داخلی
– برند سازی خارجی سایت
– تحلیل رقبا
– تدوین استراتژی لینک سازی خارجی
– بهینه سازی ساختار سایت
– مدت زمان اجرا » ۱ ماه

جهت مشاوره سئو با کارشناسان ما تماس بگیرید.

09120644766

  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  × ارتباط با کارشناسان تی آرت