هر چیزی که لازم است درباره PBN بدانید

هر چیزی که لازم است درباره PBN بدانید

فرقی ندارد که ما از PBN استفاده می‌کنیم یا نه؛ در هر صورت باید نحوه کارکرد آنها را بدانیم، زیرا احتمالاً همه ما در مقطعی با رقیبی روبرو خواهیم شد که از آنها استفاده می‌کند. شبکه‌های خصوصی وبلاگ  (PBN)می‌توانند یک ابزار مفید برای رتبه‌بندی یک وب سایت، یا یک تاکتیک غیراخلاقی در سطح تروریسم باشد!  بستگی به شما دارد که کدام یک را انتخاب کنید.. 

ممکن است این دانش به شما کمک کند تا PBN خود را بسازید و عملکرد موتورهای جستجو را در دنیای واقعی بهتر درک کنید. دانش عمیق و جامع نسبت به این موضوع، شما را در زمینه سئو‌کاران و متخصصان بهتری قرار می‌دهد.  

 

هر چیزی که لازم است درباره PBN بدانید

PBN دقیقاً چیست؟ 

خوشبختانه درک شبکه‌های وبلاگ خصوصی کاملاً ساده است. PBN شبکه‌ای از وب سایت‌ها است که برای افزایش رتبه یک یا چند وب سایت از آنها استفاده می‌کنند.  

آنها این کار را با خرید نام دامنه‌های منقضی شده که قبل از اقتدار دامنه ایجاد کرده بودند، انجام دادند. سپس، بعد از جمع آوری بخش بزرگی از این دامنه‌ها، آنها محتوای اساسی را به هر وب سایت ارسال کردند و در همه مطالب « یک » لینک بازگشت به وب سایت اصلی خود داشتند! آنها بلافاصله تعداد زیادی بک‌ لینک از وب سایت‌های دارای دامنه بالا ایجاد کردند. در آن لحظه، شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBN) متولد شدند. 

 

PBN ها چگونه کار می کنند؟ 

همه ما نقشی را که پیوندها در الگوریتم‌های موتورهای جستجو بازی می‌کنند، درک می‌کنیم؛ هرچه پیوندهای بیشتری به یک صفحه وب خاص اشاره داشته باشند و هرچه کیفیت این پیوندها بالاتر باشد، رتبه آن صفحه وب بهتر خواهد بود. 

اما به دست آوردن پیوندها هم گران است و هم زمانبر؛ بنابراین بسیاری از بازاریاب‌ها ساخت وب سایت‌های خود را انتخاب کرده‌اند که می‌توانند از آن طریق به وب سایت‌های دیگر خود پیوند دهند. این یک PBN یا شبکه خصوصی وبلاگ است. همانند اکثر موارد در صنعت سئو، PBN  با گذشت زمان تکامل یافته‌است. 

هر چیزی که لازم است درباره PBN بدانید

ساخت PBN   

اولین قدم تأمین دامنه‌های مناسب است. گزینه اول، خرید دامنه‌های کاملاً جدید و شروع کار از ابتدا می‌باشد، زیرا اطمینان از کیفیت بالاتر است. اما زمان بیشتری می‌برد، چون شما مجبورید قبل از انتقال هر مقدار، اقتدار آنها را افزایش دهید. به طور کلی این روش در طولانی مدت بهتر است. گزینه دوم، به دست آوردن وب سایت‌های موجود یا خرید دامنه‌های منقضی‌شده است. این کار سریع‌تر به نتیجه می‌رسد، شما همچنین باید تاریخچه دامنه را با دقت ارزیابی کنید. در مرحله بعدی، باید WordPress  را در دامنه‌های شبکه خود نصب کنید و آنها را به روز نگه دارید. انجام این کار بسیار مهم است زیرا PBN ها بیشتر از وب سایت‌های معمولی مورد حمله هکرها قرار می‌گیرند. سپس شما باید محتوای اصلی و کاملا مفید برای این سایت‌ها ایجاد کنید. مقدار، عمق، کمیت و فرکانس با توجه به آنچه رقبا انجام می‌دهند تعیین می‌شود. و سرانجام، شما باید پیوندهای با کیفیتی به PBN های خود بسازید تا بتوانند اختیارات خود را به وب سایت‌های دیگر منتقل کنند. همانطور می‌بینید، ساخت و مدیریت PBN بسیار بیشتر از چرخاندن یک سری سایت‌های وردپرسی و پر کردن آنها با محتوای بی‌معنا است. این کار، مجموعه‌ای از مهارت‌های خاص است و به نگهداری مداوم نیاز دارد.  

 

آیا PBN ها می‌توانند SEO شما را افزایش دهند؟ 

 بله، البته که آنها می‌توانند. به همین دلیل است که بسیاری از بازاریاب‌ها در برخی موارد از آنها استفاده می‌کنند و این‌گونه برخی از شرکت‌های جستجوگر SEO پول زیادی کسب می‌کنند. 

 

 اما جنبه تاریک ماجرا چیست؟ 

PBN  می‌تواند به ایجاد ترافیک منفعل کمک کند و منجر به رشد وب سایت شما شود؛ اما کل استراتژی بازاریابی می‌تواند به سرعت تبدیل به یک فاجعه شود «اگر گوگل شما را گرفتار کند.» بنابراین لازم است بدانید، گوگل از PBN متنفر است و عمداً سعی می‌کند افرادی را که از آن استفاده می‌کنند مجازات کند.  

 

آیا شناسایی PBN ها برای موتورهای جستجو آسان است؟ 

در واقع شناسایی بسیاری از PBN ها کاملاً دشوار است؛ زیرا از بین بردن ردپاها نسبتاً ساده است! یک بازاریاب می‌تواند به راحتی با مخلوط کردن اطلاعات ثبت نام، میزبانی، مضامین، محتوا و پیوند دادن با چندین وب سایت دیگر، سایت‌های موجود در PBN خود را کاملاً بی‌ارتباط با وب سایت‌هایی که سعی در رتبه بندی بالاتر دارند، ایجاد کند.  

 

آیا ساخت PBN خطرناک است؟ 

برخی از خطرات در رابطه با PBN وجود دارد، اما معمولاً این خطرات در مقایسه با سایر تاکتیک‌ها کم و بیش قابل توجه نیستند. خطر احتمالی مجازات وجود دارد که البته این خطر در مورد هر نوع تاکتیک ایجاد پیوند صدق می‌کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که اگر PBN به طور ناگهانی راه‌اندازی شده استشود یا مالک پیوندها را می‌فروشد، این خطر به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد زیرا احتمال شناسایی توسط موتورهای جستجو افزایش پیدا می‌کند. 

 

آیا ساخت PBN غیر اخلاقی است؟ 

گوگل معتقد است PBN غیراخلاقی است. در واقع، هرکسی برای به دست آوردن پیوند دست به هر کاری بزند؛ دقیقاً همان نقض دستورالعمل‌های وب مستر Google را نقض دارد کرده است. این موضوع در رابطه با که شخصی که از PBN استفاده می‌کند.  نیز صدق می‌کند. ذکر این نکته مهم است که کاری که برای وب سایت‌های خود انجام می‌دهید کاملاً به خود شما بستگی دارد. با این حالاما، اگر با مشتری کار می‌کنید و از روشی مانند PBN برای وب سایت‌های آنها استفاده می‌کنید؛ بدون اینکه آنها را به طور کامل در مورد خطرات مجازات شدن آگاه کنید، این کار  در واقع غیراخلاقی است. 

 

آیا باید از PBN استفاده کنید؟  

ما نمی‌توانم به شما پاسخ این سوال را بدهیم. ممکن است شما از افرادی باشید که ترجیح می‌دهید کاملاً ایمن بازی کنیددر مسیر کاملا ایمنی حرکت کنید، یا اینکه در انجام خطرات قابل توجه کاملاً راحت باشیداهل خطر کردن باشید.  شرایط افراد متفاوت است؛ بعضی از افراد ممکن است در صنایعی کار کنند که فضای   SEO  نسبتاً غیر رقابتی باشد، در حالی که دیگران مجبورند آن را به طرز عجیب و شدیدی پیش ببرندبا دیگران رقابت کنند؛ زیرا با رقبایی طرف هستند که مایل به انجام هر کاری هستند برای پیشبرد کار هستند. شاید شما دارای یک سابقه فنی قوی و زمان، پول و منابع لازم برای ساخت PBN  را داشته باشید، یا شاید مجبور باشید سرمایه گذاری بیشتری کنید تا شخص دیگری این کار را برای شما انجام دهد. بسیاری از متغیرها در این تصمیم‌گیری نقش دارند. در نهایت ، شما باید این تصمیم را بر اساس رقبای خود، خطر در مقابل پاداش و سطح تحمل ریسک خود بگیرید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    × ارتباط با کارشناسان تی آرت